Zakończenie wykładów testowych

13 października odbyły się dwa ostatnie wykłady testowe dla kierunków: judaistyka oraz Historia i kultura Krakowa. Tydzień wcześniej swoje umiejętności sprawdzali studenci historii sztuki oraz Chin. Testy wypadły bardzo dobrze

20 października rozpoczniemy regularne zajęcia online. Prowadzone we wrześniu i październiku testy umiejętności korzystania naszych studentów z zajęć prowadzonych w aplikacji Teams pozwalają na ostrożny optymizm. Wszyscy Państwo, którzy dołączyli do spotkań, znakomicie sobie poradzili. Martwi nas natomiast grupa, która nie odpowiada na zaproszenia. Mamy nadzieję, że umiejętności tych osób są na tyle duże, że po prostu nie potrzebowały testowania. Gdyby się zdarzyło, że ktoś z Państwa nie potrafi się połączyć i nie dołącza do spotkań, prosimy o kontakt z biurem JUTW. Będziemy próbować łączyć się indywidualnie.

Poniżej zamieszczamy kilka uwag, o których należy koniecznie pamiętać, uczestnicząc w zajęciach online:

- należy regularnie sprawdzać swoją skrzynkę pocztową oraz wiadomości na stronie JUTW: https://utw.uj.edu.pl

- na każde spotkanie otrzymacie Państwo zaproszenie. Należy kasować w swojej poczcie zaproszenia do odbytych spotkań. Jeśli w nie klikniecie po terminie, nie będziecie się mogli połączyć

- system powiadomień o spotkaniach będzie żądał akceptacji lub odrzucenia zaproszenia. Nie musicie go akceptować, ale jeśli naciśniecie "Odrzuć" wypiszecie się z wykładu/seminarium/lektoratu

- dołączając do spotkania z poziomu przeglądarki będziecie Państwo proszeni o wypełnienie pola z nawą. Prosimy o wpisanie swojego imienia i nazwiska. Po każdym spotkaniu drukujemy listę obecności

- warto dołączyć do spotkania trochę (5 -10 minut) wcześniej, nie w ostatniej chwili (na wypadek, gdyby były jakieś problemy z łączem). Pamiętajcie Państwo, że wtedy jesteście widziani  i słyszani przez wszystkich kolegów i koleżanki. Macie możliwość odbycia rozmów towarzyskich. Jednak w momencie rozpoczęcia wykładu prosimy o bezwzględne wyłączenie kamerek i mikrofonów. Czas na rozmowy towarzyskie będzie jeszcze po opuszczeniu spotkania przez wykładowcę.

- pytania zgłaszamy klikając na ikonę rączki. Osoby dopuszczone do głosu powinny włączyć swój mikrofon, mogą także włączyć kamerkę.

- ewentualne problemy z komunikatorem będziemy starali się rozwiązywać indywidualnie. Generalnie do tej pory w zdecydowanej większości radziliście sobie Państwo znakomicie!