Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Pomiń baner

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Program wsparcia dla osób starszych z chorobą nowotworową

Zapraszamy osoby 70+, które mają diagnozę choroby nowotworowej albo są w trakcie leczenia onkologicznego do udziału w projekcie, w którym można uzyskać istotne wsparcie

Program skierowany jest do osób, które mieszkają na terenie Krakowa oraz nie przebywają na stałe w szpitalu lub w domu opieki.

 

Program EU Navigate jest realizowany w 7 krajach europejskich od 1 września 2022 r. do 31 sierpnia 2027 r. Wsparcie dla seniora z chorobą nowotworową polega na asyście nawigatora (asystenta), który przez 12 miesięcy pomaga choremu w poruszaniu się po skomplikowanym systemie opieki zdrowotnej i społecznej. Informuje o różnych usługach, jakie system oferuje chorym onkologicznie oraz doradza (czasem pomaga) efektywnie z nich skorzystać. Udział w projekcie jest bezpłatny.

Poniżej zamieszczamy plakat, krótki artykuł na temat nawigacji oraz link do audycji w Radiu Kraków, podczas której zespół badawczy z Collegium Medicum UJ opowiadał o projekcie EU Navigate:

https://www.radiokrakow.pl/audycje/asystent-nawigator-realna-pomoc-dla-osob-chorych-onkologicznie/?fbclid=IwAR3XZFYPl3IK14HJ-mPtKzxXsAg-3z7paySGUWDYLfIeZzwnrkCq_wU5HY8

 

Informacja o projekcie została opublikowana także w kwietniowym wydaniu dwutygodnika miejskiego KRAKÓW.PL oraz na stronie magazynu Głos Seniora:

https://glosseniora.pl/2024/03/15/projekt-wsparcia-nawigatorow-dla-osob-starszych/

 

Kontakt dla zainteresowanych:

tel. 502 186 434 (pon - pt 8 - 15)

https;//pbss.cm-uj.krakow.pl/

 

Artykuł nt. Nawigatora

 

Plakat programu Nawigator