Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Pomiń baner

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Zaproszenie na wykład otwarty

Serdecznie zapraszamy Studentów JUTW na wykład otwarty pt. "Hyades - misja kosmiczna Uniwersytetu Jagiellońskiego", który wygłosi dr Michał Drahus 11 kwietnia, o godz. 16.00 w sali 52. w Collegium Novum. Serdecznie zapraszamy zwłaszcza osoby zainteresowane astronomią

Zapraszamy Państwa do udziału w kolejnym wydarzeniu z cyklu: "Poszukiwanie prawdy i służba społeczeństwu-spotkania z uczonymi", organizowanym z okazji 60-lecia Stowarzyszenia Absolwentów UJ. Najbliższy wykład, 11 kwietnia, Collegium Novum, sala 52, godz. 16.00,  wygłosi dr Michał Drahus.

Dr Michał Drahus jest astronomem. W swojej pracy badawczej interesuje się kometami i innymi małymi ciałami w Układzie Słonecznym.

Urodził się w Krakowie i tam w 2005 r. uzyskał magisterium z astronomii na Uniwersytecie Jagiellońskim (UJ). W 2010 r. uzyskał stopień doktora na Uniwersytecie w Getyndze. W kolejnych latach prowadził badania na uczelniach kalifornijskich UCLA i Caltech. Na UJ powrócił w 2014 r. jako stypendysta programu Narodowego Centrum Nauki (NCN) FUGA. Obecnie kieruje zespołem naukowym utworzonym w ramach grantu NCN SONATA BIS.

W swoich badaniach korzysta z najlepszych na świecie teleskopów astronomicznych, takich jak naziemne teleskopy Kecka, Gemini i VLT oraz kosmiczny teleskop Hubble’a.

Serdecznie zapraszamy!

Afisz spotkania z dr. Michałem Drahusem