Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Pomiń baner

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Fantastyczna wycieczka do Paryża

Z Krakowa do Drezna,  które przywitało nas ponad 30-stopniowym upałem.  Studenci JUTW okazali się jednak wytrzymali - ekstemalne temperatury są im niestraszne. Po noclegu w eleganckim hoteliku we Frankfucie nad Menem ruszyliśmy do Francji. Najpierw Reims z przepiękną gotycką katedrą i ogromnym opactwem i wreszcie Paryż, który najpierw podziwialiśmy z wieży Eiffela. Kolejny dzień zaczęliśmy zwiedzaniem Wersalu, Pałacu Inwalidów, Muzeum d`Orsay, a  zakończylismy spacerem po Polach Elizejskich i rejsem statkiem po Sekwanie. Kolejny dzień rozpoczął się zwiedzaniem Luwru, a zakończył wieczorem na Montmartrze. W międzyczasie - mnóstwo atrakcji, m.in. Łuk Triumfalny, Conciergerie, Katedra Notre Dame i przepiękna Sacre-Coeur.

Wreszcie Strasbourg z urokliwą starą dzielnicą La Petite France i ogromną Katedrą Notre Dame. Rejs statkiem po kanałach Renu pozwolił nam zobaczyć najciekawsze zakątki alzackiego miasta, łącznie z nowoczesnymi budynkami instytucji europejskich.

Wycieczka udała się znakomicie. Świetna organizacja, bogaty program, najlepsza pilotka na świecie. Już szykujemy się na kolejne wyjazdy!