Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Pomiń baner

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wróciliśmy z olimpiady zimowej

27 lutego 2024 r. odbyła się zimowa Senioriada w Rabce Zdroju. Ekipa JUTW wróciła z jednym złotym medalem. W sumie zajęliśmy bardzo dobre 11 miejsce wśród kilkudziesięciu drużyn z kraju i zagranicy.

Choć pogoda nie sprzyjała sportom zimowym i zawody rozgrywane na śniegu trzeba było przenieść aż na Długą Polanę w Nowym Targu, to wszystkie zaplanowane konkurencje się odbyły. Jagielloński Uniwersytet Trzeciego Wieku reprezentowało ostatecznie 14 zawodniczek i zawodników. Największy sukces osiągnęła nasza studentka Pani Elżbieta Kaczmarek (z kierunku historia sztuki), która zdobyła złoty medal w slalomie gigancie. Jednak każdy z naszych zawodników zmieścił się w pierwszej dziesiątce w swojej konkurencji (za pierwsze miejsce przyznawano 10 pkt., zmniejszając liczbę za każdą kolejną pozycję). Startowaliśmy w 7 dyscyplinach, zdobywając aż 195 pkt. To bardzo dużo, zważywszy, jak skromna, w porównaniu w innnymi uniwersytetami, była nasza drużyna. Wszystkim naszym zawodnikom serdecznie gratulujemy! Spisaliście się fantastycznie!

Każdego z naszych studentów zachęcamy do udziału w takich imprezach, także w charakterze kibica. Wyjazd na olimpiady sportowe to przede wszystkim dobra zabawa.

Zobacz galerię zdjęć