Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Pomiń baner

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Teatrolodzy z JUTW z wizytą w Słowackim

28.11.23 uczestnicy warsztatów Teatrologia - Zrozumieć współczesny teatr wzięli udział w wyjątkowym wydarzeniu w Domu Machin... (Scena Miniatura Teatr w Krakowie - im. Juliusza Słowackiego). Wieczór rozpoczęły warsztaty z kierownikiem literackim - Wojciechem Rzehakiem. Potem studenci JUTW oglądali przedstawienie SZYMBORSKA. KROPKI, PRZECINKI, PAPIEROSY. Po spektaklu Pan Dyrektor Krzysztof Głuchowski uhonorował pracownika technicznego w dniu jego jubileuszu. Wieczór zwieńczyła inspirująca rozmowa z twórcami (aktorami) Agnieszką Przepiórską oraz Antonimem Milancejem.

Kierownik literacki tak opisał to wydarzenie w mediach społecznościowych:
"Cóż to były za warsztaty w Domu Machin... (Scena Miniatura Teatr w Krakowie - im. Juliusza Słowackiego). Po raz pierwszy miałem przyjemność prowadzić spotkanie ze studentkami oraz studentami z Jagiellońskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Ciekawe i inspirujące dla prowadzącego, bardziej rozmowa niż wykład, bardziej wymiana myśli niż prelekcja... i o to chodzi!
Po warsztatach porcja najlepszej możliwej sztuki teatralnej, czyli "Szymborska. Kropki, przecinki, papierosy" - dla Uniwersytetu oraz szczęśliwców, którym udało się zdobyć bilety... A po spektaklu już tradycyjne spotkanie z Mistrzami, bo jak inaczej nazwać to, co na scenie wyczyniają Agnieszka Przepiorska i Antoni Milancej... Świetna rozmowa, znakomite SPOTKANIE. Dziękuję Wam.
 
Zdjęcia Magdalena Karlikowska-Pąsiek, której zawdzięczamy pomysł na spotkanie. Dzięki wielkie - licząc, że będzie to początek dłuższej współpracy..."
Zobacz galerię zdjęć