Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Pomiń baner

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Gościliśmy delegację z Łotwy

26 i 27 października gościliśmy przedstawicieli różnych organizacji senioralnych z 6 miast z Łotwy. Nasi goście chcieli poznać specyfikę działania Jagiellońskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, aby przynajmniej niektóre elementy naszego modelu wprowadzić również w swoich organizacjach

Z jedenastu pań oraz jedenego mężczyzny (polskiego pochodzenia) skladała się grupa z Łotwy, która w czwartek i piątek (26 - 27 października) odwiedziła Jagielloński Uniwersytet Trzeciego Wieku. Łotwescy goście byli ciekawi naszych doświadczeń, które chcieli przeszczepić na rodzimy grunt. Wysłuchali informacji o historii UTW w Polsce oraz historii Jagiellońskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Zajrzeli na zajęcia z politologii, gdzie przez chwilę porozmawiali z wykładowcą i studentami. Nastepnie nasza niezawodna przewodniczka, Pani Ela Kusina, oprowadziła gości z Łotwy po historycznym centrum Krakowa. Najbardziej zależało im na zobaczeniu na własne oczy "Damy z łasiczką" Leonarda da Vinci, więc najwięcej czasu spędzili w Muzeum Czartoryskich.

Poza Krakowem seniorzy z Łotwy odwiedzili również bliźniaczy UTW na Uniwersytecie we Wrocławiu. Reprezentowali różne organizacje seniorskie, a pochodzili z 6 różnych miast łotwewskich.

Zobacz galerię zdjęć