Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Pomiń baner

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Senioriada 2023

28 lutego, kiedy nasi studenci uczestniczyli w pierwszych wykładach II semestru, nieliczna reprezentacja JUTW rywalizowała w zawodach X Zimowej Spartakiady Seniorów w Rabce - Zdroju. Nasza ekipa wróciła z całkiem bogatym dorobkiem: 1 złotym medalem oraz 4,7 i 8 miejscem.

Ogólnopolskie Zimowe Senioriady na Podhalu w Rabce-Zdroju organizowane są przez Rabczański Uniwersytet Trzeciego Wieku od 2014 roku. Koronawirus spowodował, że VIII Senioriada 2021 odbyła się on-line, a IX w formie hybrydowej.

Udział w X jubileuszowej Senioriadzie, oprócz Seniorów z całej Polski, potwierdzili zawodnicy oraz kibice z Ukrainy i Austrii. Przed pandemią w Senioriadach brało udział blisko 1000 zawodników i widzów dopingujących swoich sportowców.

Jagielloński Uniwersytet Trzeciego Wieku reprezentowało zaledwie 8 zawodników. Dziękujemy chorążemu naszej ekipy, Panu Leszkowi Banachowi, za determinację i zorganizowanie drużyny, która dzielnie walczyła i wróciła z zasługującym na uznanie dorobkiem. Jednak ważniejsze od miejsc i medali są zawiązane przyjaźnie, atmosfera na zawodach i integracja z rówiesnikami z kraju i z zagranicy. Znakomita pogoda sprzyjała zawodnikom, spacerom w górskiej okolicy i humorom sportowców oraz kibiców..

 

 

Zobacz galerię zdjęć