Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Pomiń baner

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wróciliśmy z Włoch i Austrii

Wróciliśmy z Włoch i Austrii

Odkładana z powodu pandemii wycieczka do Trydentu, uwzględniająca atrakcje włoskiego i austriackiego Tyrolu, wreszcie doszła do skutku. Pasjonaci historii sztuki, wraz z nieocenionym Panem Profesorem Piotrem Krasnym, mieli możliwość kolejnego objazdu niestandardową trasą obfitującą w wybitne obiekty i dzieła sztuki.

Do trzech razy sztuka… Odkładana z powodu pandemii wycieczka do Trydentu, uwzględniająca atrakcje włoskiego i austriackiego Tyrolu, wreszcie doszła do skutku. Naszym celem było Księstwo Trydentu. Zwiedziliśmy Wiener Neustadt, Volders (Austria), Rovereto, Trydent, Besenello, Bolzano, Bressanonne (Włochy).

Nazwa regionu Trydent pochodzi od słowa trójząb, jaki tworzą Adyga z dwiema innymi rzekami wpadając do morza. Samo miasto Trydent nazywane jest „malowanym miastem” ponieważ na fasadach budynków widnieją przepiękne freski.

Oprócz obiektów sakralnych, podziwialiśmy Alpy, które otulone mgłą i rozświetlone promieniami słońca wyglądały wprost zjawiskowo, a spojrzenia w głębokie, niemalże przepastne doliny przyprawiały o zawrót głowy.

W przyszłym roku, jeśli nic nie pokrzyżuje nam planów, wracamy do Bawarii:)

Zobacz galerię zdjęć