Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Pomiń baner

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Zaproszenia

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza – 5 GRUDNIA 2012

Klub "Fruwająca Ryba", os. Na Skarpie 35

Program
CZĘŚĆ I – ORGANIZACJE NGO
10.00 – 10.30
Krótka charakterystyka projektu "Pora na Seniora – Nowohuckie Centrum Wspierania Wolontariatu 50+" – Iwona Krzykalska-Skoczołek – wicedyrektor Fundacji Teatru Ludowego, koordynator projektu
10.30 – 11.30
Wolontariat osób starszych - na przykładzie Szkoły @ktywnego Seniora - S@S – dr Maria Jedlińska – Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie
11.30 – 11.45 przerwa kawowa
11.45 – 13.45
Aspekty prawne wolontariatu – Dominika Riahi-Lapczyk – sekretarz Fundacji Teatru Ludowego
13.45 – 14.00 przerwa kawowa
14.00 – 15.30
Specyfika pracy w III sektorze, pozyskiwanie i motywowanie wolontariuszy - panel dyskusyjny z udziałem gości takich jak Barbara Siorek – Biuro Karier Akademii Sztuk Pięknych, Przemysław Dziewitek – Stowarzyszenie Pracownia Obywatelska oraz Janusz Grabiarz – Wydział Spraw Społecznych Urządu Miasta Krakowa, moderacja - Stanisław Banaś – dyrektor Fundacji Teatru Ludowego

Wycieczka śladami wybitnych kobiet związanych z Krakowem

Fundacja Przestrzeń Kobiet serdecznie zaprasza na drugą w ramach projektu „Międzypokoleniowe herstorie" nieodpłatną wycieczkę po Krakowieśladami wybitnych kobiet związanych z Krakowem. Ważną część dziedzictwa Krakowa stanowi dorobek kobiet, których dokonania są wciąż zbyt mało znane. Podążamy śladami wybitnych krakowianek, by poznać ich pracę, dokonania, sposoby, w jakie przełamywały stawiane przed nimi bariery. Uczymy się od nich, pamiętamy o nich.

Trasa naszej wycieczki będzie biegła przez miejsca związane z takimi postaciami jak: malarki Olga Boznańska i Zofia Stryjeńska, tenisistka Jadwiga Jędrzejowska, lekkoatletka Maryla Freiwald czy poetka Anna Świrszczyńska.

 


Oprowadzać nas będzie krakowska przewodniczka Anna Kiesell, współautorka I tomu "Przewodniczki po Krakowie emancypantek" (2009), członkini Rady Fundacji Przestrzeń Kobiet.

Spacer trwa ok. 2 godziny. Poruszamy się pieszo, wycieczka prowadzona jest w języku polskim. Szczegółową informację o miejscu zbiórki przekażemy po otrzymaniu zgłoszenia.
Termin: 21 listopada 2012, środa, godz. 11.00-13.00.

Wstęp wolny, konieczne wcześniejsze zgłoszenie. Na wycieczkę szczególnie zapraszamy kobiety w wieku 60+ oraz do 25. roku życia.

Zgłoszenia: do wtorku 20 listopada pod adresem email: przestrzen.kobiet@gmail.com lub nr telefonu 515 311 710, prosimy o podanie imienia i nazwiska osoby (osób) zapisywanej na wycieczkę.
Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Wycieczka odbywa się w ramach projektu „Międzypokoleniowe herstorie" realizowanego przez Fundację Przestrzeń Kobiet w ramach Rządowego Programu Wspierania Aktywności Społecznej Osób Starszych (ASOS).

WARSZTATY HISTORII KOBIET

Fundacja Przestrzeń Kobiet

serdecznie zaprasza kobiety w wieku 60+ i poniżej 25. roku życia

 

do udziału w WARSZTATACH HISTORII KOBIET

 

 

Warsztaty historii kobiet odbywają się w ramach projektu Międzypokoleniowe herstorie, którego celem jest odzyskiwanie lokalnej historii kobiet i zaangażowanie we wspólną, międzypokoleniową pracę nad odtworzeniem rodzinnych herstorii (historii kobiet). Do projektu zapraszamy kobiety w wieku 60+ oraz kobiety do 25. roku życia, które podczas warsztatów historii kobiet wspólnie będą pracować nad tekstami o ważnych dla siebie kobietach.

 

Ponadto w trakcie 7 dni warsztatów przedstawimy zagadnienia związane z prowadzeniem prac poszukiwawczych związanych z historią kobiet, porozmawiamy o (nie)dostępności źródeł oraz przedstawimy sylwetki i dorobek krakowskich emancypantek na rzecz praw obywatelskich kobiet. Zajęcia prowadzone będą w 16-osobowej grupie. Udział w warsztatach jest nieodpłatny.

 

Aby wziąć udział w warsztatach, należy wypełnić formularz i i przesłać do dnia 28 listopada na adres e-mail: przestrzen.kobiet@gmail.com lub faksem pod numer: 12 423 13 28. Informacje o zakwalifikowaniu się do udziału w warsztatach przekażemy najpóźniej w dniu 29 listopada.

 

TERMINY:

Warsztaty będą realizowane od grudnia 2012 do marca 2013 roku.

W 2012 spotykamy się: 5-6 oraz 12-13 grudnia w godz. 10-15.

W 2013 warsztaty będą odbywać się raz w miesiącu od stycznia do marca (dokładne terminy do ustalenia).

 

OSOBY PROWADZĄCE:

 

EWA FURGAŁ – współzałożycielka Fundacji Przestrzeń Kobiet i współautorka programu Krakowski Szlak Kobiet. Trenerka autorskich warsztatów historii kobiet, redaktorka trzech tomów książki Krakowski Szlak Kobiet. Przewodniczka po Krakowie Emancypantek.

 

NATALIA SARATA – współautorka programu Krakowski Szlak Kobiet, trenerka autorskich warsztatów historii kobiet. Członkini Towarzystwa Edukacji Antydyskryminacyjnej, współzałożycielka Fundacji Przestrzeń Kobiet.

 

Warsztaty odbywają się w ramach projektu „Międzypokoleniowe herstorie" realizowanego przez Fundację Przestrzeń Kobiet w ramach Rządowego Programu Wspierania Aktywności Społecznej Osób Starszych (ASOS).

„PartycypacJA. Seniorzy na rzecz seniorów w przestrzeni publicznej 60+

 Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski zaprasza do udczestnictwa w projekcie pt. „PartycypacJA. Seniorzy na rzecz
 seniorów w przestrzeni publicznej. 60+".

 Projekt jest współfinansowany przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych.

 Udział w projekcie jest bezpłatny. Jedynym warunkiem uczestnictwa jest wiek 60+ oraz zamieszkanie na terenie województwa małopolskiego.

 Liczba uczestników jest ograniczona (20 osób z każdego ośrodka – subregionu Małopolski).

 Celem projektu jest stworzenie warunków sprzyjających większej partycypacji osób po 60 roku życia w kształtowaniu życia społecznego w Małopolsce
 oraz pomocnych temu narzędzi.

 Projekt „PartycypacJA. Seniorzy na rzecz seniorów w przestrzeni publicznej.60+" składa się z następujących elementów:

 1. Szkolenia oraz warsztaty dotyczące form i obszarów uczestnictwa seniorów w życiu publicznym na poziomie lokalnym i regionalnym.
 2. Warsztaty informatyczne na temat nowych mediów oraz komunikacji w Internecie
 3. Utworzenie oraz moderowanie interaktywnej platformy internetowej wraz z forum.
 4. Powołanie Małopolskiego Forum Seniorów przy Stowarzyszeniu Gmin i Powiatów Małopolski (cykliczne spotkania liderów 60+).
 5. Spotkania seniorów z parlamentarzystami i samorządowcami.
 6. Opracowanie przewodnika na temat partycypacji obywatelskiej osób w wieku 60+.

 Pierwszy etap realizacji projektu obejmuje przeprowadzenie szkolenia i warsztatów z zakresu partycypacji w życiu publicznym dla
 20 osób z Państwa subregionu w wymiarze 2 dni x ok. 6 h. Kolejnym etapem są specjalistyczne warsztaty informatyczne dla 5 liderów wyłonionych z tej grupy (1 x 6 h)

Zainteresowanych uczestnictwem w zajeciach zapraszamy po więcej szczegółów do biura przy ul. Kanoniczej 14.

 

 

 

Tydzień Seniora w MOCAK-u

Pragniemy zaprosić Państwa do udziału w projekcie "Tydzień seniora",
który odbędzie się w Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK w
dniach od 25 do 30 listopada. Akcja kierowana jest do organizacji i
instytucji skupiających seniorów lub działających na ich rzecz. W tych
dniach poprowadzone zostaną nieodpłatne warsztaty i oprowadzania,
których program będzie uwzględniać potrzeby każdej z zainteresowanych
przedsięwzięciem grup seniorów.

W ramach "Tygodnia Seniora" proponujemy m.in.:
- zwiedzanie wszystkich wystaw z przewodnikiem
- oprowadzanie po Bibliotece Mieczysława Porębskiego
- oprowadzanie po wystawie Jiří Kolářa połączone z warsztatami
plastycznymi

Więcej informacji w biurze JUTW, ul. Kanonicza 14

Zaproszenie na wykład pt. "Sens niepodległości"

Czwartek, 8 listopada, godz. 16.00

Herbaciarnia Naukowa zaprasza studentów JUTW

na wykład prof. dr. hab. Andrzeja Chwalby

pt. „Sens niepodległości"

 

Polska Akademia Umiejętności, ul. Sławkowska 17

Wykład organizuje Fundacja „Panteon Narodowy"

Debata konsumencka

Data opublikowania: 20.09.2012
Osoba publikująca: Ewa Piłat