Limit miejsc wyczerpany. Rekrutacja zakończona

Limit miejsc zarówno dla studentów II roku, jak i I roku w Jagiellońskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku został wyczerpany. Chętnym do uczestnictwa w zajęciach możemy zaproponowac tylko miejsca na listach rezerwowych. Przesunięć na listę zasadniczą będziemy dokonywać we wrześniu i na początku października.

Osobom przyjętym na studia w JUTW na rok akademicki 2014/2015 przypominamy, że zakończeniem rekrutacji jest wpłata czesnego za semestr zimowy w kwocie 120 zł na swoje indywidualne konto. Brak wpłaty skutkuje skreśleniem z listy studentów.  Osoby, ktore z przyczyn losowych rezygnują ze studiów, otrzymują zwrot czesnego w pełnej kwocie. Zwrotów dokonujemy tylko do 2 tygodni od rozpoczęcia semestru.

Jednocześnie informujemy studentów byłego II roku, którzy nie zostali zakwalifikowani do nielicznej grupy kontynuującej studia jeszcze przez rok, że wpłata czesnego nie spowoduje umieszczenia ich na liście, a jedynie problemy zarówno dla studentów, jak i pracowników biura. Student musi bowiem zwrócić się z wnioskiem do Pani Kwestor o zwrot środków, a biuro uruchomić odpowiednią procedurę. To nikomu niepotrzebne czynności. Osoby z byłego II roku będziemy zapraszać we wrześniu w miarę wolnych miejsc, które zostaną zwolnione przez studentów rezygnujących z uczestnictwa w zajęciach z powodów losowych oraz skreślonych z powodu braku wpłat. Dodatkowe miejsca mogą pojawić się na przełomie września i października, kiedy uzyskamy potwierdzenie sal na zajęcia. Do większych sal możemy zaprosić studentów z listy rezerwowej.

Przez całe wakacje pełnomocnik Rektora UJ prowadzi rozmowy z instytutami naukowymi UJ nt. organizacji poszczególnych kierunków, ich programów, wykładowców oraz limitów miejsc. W nowym roku akademickim staramy się zorganizować zajęcia zgodnie z Państwa oczekiwaniami wyrażonymi w ankietach rekrutacyjnych. Jednak instytuty dopiero we wrześniu, po naborze na studia doktoranckie, będą mogły odpowiedzieć na pytanie, czy znajdą się prowadzący seminaria kierunkowe, ilu ich będzie, a więc ile grup możemy utworzyć, co bezpośrednio przekłada się na limit miejsc na poszczególnych kierunkach. Zatem dopiero we wrześniu będą utworzone listy osób na poszególnych kierunkach. Wtedy też zostaną Państwu przedstawione propozycje seminariów fakultatywnych i ich programy. Prosimy studentów o kontakt telefoniczny, e-mailowy lub osobisty nie wcześniej jak we wrześniu.

Życzymy udanych wakacji!

Data opublikowania: 26.06.2014