Koncert na powitanie nowego 2023 roku

21 stycznia 2023 r. o godz. 16.30 studenci JUTW spotkają się w teatrze Bagatela, gdzie obejrzą (i - mamy nadzieję - będą się dobrze bawić) wyjątkowy spektakl pt. "Bagatela śpiewa". Wystawienie w sobotnie popołudnie jest zamknięte, przygotowane tylko dla studentów Jagiellońskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Zdecydowaliśmy się w tym roku nie organizować tradycyjnego Spotkania Opłatkowego. Na tej decyzji bardziej niż wciąż trwająca epidemia zaważył termin. Obawialiśmy się organizacji spotkania tuż przed świętami, aby nie narazić uczestników na ryzyko zachorowania na Boże Narodzenie. W styczniu najważniejsze w roku spotkania rodzinne będą już za nami. Bez względu na intensywność epidemii spektakl lub koncert w dobrze wentylowanej sali zawsze są bezpieczniejsze niż wymienianie uścisków.

Na ostatnich wykładach kierunkowych starostowie przekazali Państwu informację oraz zebrali deklaracje od studentów zainteresowanych uczestnictwem w koncercie. Po podliczeniu zgłoszeń (stacjonarnych i zdalnych) ze wszystkich kierunków okazało się, że zainteresowanych jest znacznie więcej niż miejsc w Bagateli. Na razie nie przejmujemy tą nadwyżką, bowiem dotychczasowe doświadczenia wskazują, że nasi studenci lubią się zapisywać, co nie znaczy, że wybiorą się na wydarzenie. Na razie jednak nie przyjmujemy nowych zgłoszeń.

Koncert w Bagateli został potwierdzony, jednak nie otrzymamy biletów, dopóki nie wpłacimy pieniędzy. Czas jest niedobry, bowiem przed nami ostatni tydzień zajęć, a potem przerwa świateczna, która potrwa aż do 9 stycznia 2023 r. W tym czasie budynki UJ mają zostać zamknięte z powodu oszczędności energii.

W tej sytuacji nie mamy wyjścia i musimy prosić osoby, które zadeklarowały uczestnictwo w koncercie, aby przed wykładami kierunkowymi 12 i 13 grudnia wpłaciły pieniądze do starostów. Bilety kosztują 60 zł (parter i loża) oraz 50 zł (balkon). Każdy kierunek będzie miał trochę tańszych i trochę droższych biletów. Starostowie będą dyżurować przed salami wykładowymi pół godziny przed rozpoczęciem wykładów.

Bagatela śpiewa przypomni Wam kultowe pieśni i monologi z Piwnicy pod Baranami, przeboje Marka Grechuty, Zbigniewa Wodeckiego i Andrzeja Zauchy. Przywoła wyjątkową atmosferę artystycznej kawiarni, Studenckiego Festiwalu Piosenki i wyrafinowanego kabaretu. Na najbardziej krakowską rewię zaprasza duch sprawczy i gospodarz wieczoru, Krzysztof Materna. Pamiętajcie, że w teatrze „mądrzej lub chociaż zabawniej”