Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Pomiń baner

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Zaproszenie na I KrwioBIEG

29 czerwca 2013 roku, na terenie uczelni AWF-u oraz Parku Lotników Polskich przy al. Jana Pawła II w Krakowie, odbędzie się I edycja KrwioBIEGU, inicjatywy sportowej powstałej na okazję 55 rocznicy Honorowego Krwiodawstwa w Polsce. Organizatorem i pomysłodawcą tego eventu jest Małopolski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża. Start biegu planowany jest na godzinę 11:00.

 

Dla wszystkich fanów biegania i pomagania, Organizator zaplanował także akcję poboru krwi, która prowadzona będzie równolegle do biegu i towarzyszącym mu atrakcjom na terenie Uczelni AWF w godzinach od 10:00 do 14:00. 

 

Jak podkreśla prof. Mieczysław Pasowicz Prezes Małopolskiego Oddziału Okręgowego PCK - 1.KrwioBIEG Kraków będzie symbolicznym uhonorowaniem przypadających na ten rok obchodów 55 rocznicy Honorowego Krwiodawstwa w Polsce, kolejną okazją do przeprowadzenia akcji poboru krwi i edukacji społecznej dotyczącej krwiodawstwa, a także doskonałym pretekstem do szlachetnej, sportowej rywalizacji w duchu filantropii.

 

1.KrwioBIEG Kraków to pierwsza edycja biegu, ale jej Organizator już dziś wyraża nadzieję, że impreza odbywać się będzie z powodzeniem cyklicznie i zyska szerokie uznanie. Duże wsparcie dla całego przedsięwzięcia okazały także Władze AWF-u, które użyczyły na tę okoliczność teren uczelni.

Trasa KrwioBIEGU będzie miała charakter przełajowy i poprowadzi z terenów uczelni Akademii Wychowania Fizycznego wprost do Parku Lotników Polskich, tworząc dwie pętle o łącznej długości 4,1 km.

Imprezę uświetni piknik rodzinny oraz liczne plenerowe atrakcje dla dzieci i dorosłych, w tym widowiskowy pokaz sztuk walki oraz pierwszej pomocy PCK, dmuchane wesołe miasteczko,
a w kąciku malucha malowanie twarzy i zabawy animacyjne.

 

Udział w biegu jest objęty opłatą startową w wysokości od 20 zł do 50 zł, uzależnioną od wybranego pakietu.

Szczegółowe opisy pakietów oraz dodatkowe informacje zamieszczone zostały na stronie www.krwiobiegkrakow.pl. Tam również znajduje się formularz rejestracyjny, do którego wypełnienia już dziś serdecznie zachęcamy.

Biegacze otrzymają pakiet startowy w postaci koszulki, nr startowego, wody oraz batonika energetycznego.


Zaproszenie

Data opublikowania: 18.06.2013
Osoba publikująca: Ewa Piłat