Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Pomiń baner

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Europejskie Dni Archeologii - zaproszenie

W imieniu Muzeum Archeologicznego zapraszamy Państwa do uczestnictwa w Europejskich Dniach Archeologii. To cykliczna inicjatywa, która jest okazją do promowania archeologii i popularyzacji wiedzy o przeszłości. Zachęcamy, by w tym czasie odwiedzić Muzeum Archeologiczne w Krakowie, tym bardziej, że dla gości został przygotowany interesujący program.14 czerwca 2024
W programie zwiedzanie z przewodnikiem wystawy stałej "Pradzieje i średniowiecze Małopolski" (od 13:00 do 14:00) oraz warsztaty poświęcone dawnej medycynie (od 14:15 do 15:45).

15 czerwca 2024
Tego dnia zapraszamy od oddziału Muzeum Archeologicznego w Nowej Hucie-Branicach (ul. Sasanek 3), na XVIII Małopolski Piknik Archeologiczny. Piknik rozpocznie się o 11:00 i potrwa do 17:00. W programie m.in. pokazy grup rekonstruktorskich i wystawy. Podczas pikniku można będzie też zakupić wyroby rzemieślnicze oraz pamiątki z Muzeum.

16 czerwca 2024
W Gmachu Głównym Muzeum Archeologicznego odbędą się wystąpienia o charakterze popularnonaukowym, podczas których będzie można posłuchać choćby o cywilizacji minojskiej czy technikach walki stosowanych w epoce brązu.