Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Zaproszenie do udziału w warsztatach

Jak radzić sobie z nadmiarem plastiku? - to tytuł warsztatów, które poprowadzi prof. dr hab. Małgorzata Grodzińska-Jurczak i do udziału w których serdecznie Państwa zapraszamy. Zajęcia odbędą się 16 listopada. Zaproszenia wyślemy tylko do osób, które są zainteresowane. Czekamy na zgłoszenia

Mamy zaszczyt zaprosić na warsztaty online pt. Jak radzić sobie z nadmiarem plastiku?

 

Dwugodzinne spotkanie zaczniemy krótkim wykładem Prof. Małgorzaty Grodzińskiej-Jurczak o masowo rosnącej ilości plastikowych produktów jednokrotnego użytku i dotychczasowych próbach zmniejszania ich ilości.

 

Potem oddamy głos Państwu. Będziemy prosić o podzielenie się swoimi opiniami, doświadczeniami i radami na temat produktów plastikowych (np. torby, naczynia, tacki, sztućce jednokrotnego użytku). Co z nimi robić na co dzień, czy można je czymś zastąpić, jak uczyć o rezygnacji z masowej ilości opakowań plastikowych?

 

Państwa głos jest dla nas – naukowców współpracujących i doradzających producentom i ustawodawcom w sprawach plastiku – bardzo ważny. To jak gospodarować plastikiem zależy od nas wszystkich, dlatego rozmawiamy także z producentami, recyklerami, dystrybutorami, restauratorami, przedstawicielami samorządów i administracji państwowej, mediami i młodzieżą.

Spotkania te zakończymy wspólnym spotkaniem, na które zaprosimy po jednym reprezentancie każdej z grup warsztatowych na którym uwzględnimi także Państwa głos. Wspólną listę rekomendacji przekażemy  do wdrożenia do władz wojewódzkich i krajowych.  

 

W związku z sytuacją pandemiczną warsztaty będą odbywać się online. Grupa studentów spotyka się w dniu 16 listopada 2020 w godzinach 10:00-13:00, spotkanie odbędzie się za pomocą znanej Państwu aplikacji MS Teams..

 

Bardzo prosimy o potwierdzenie mailowo chęci udziału w warsztatach na adres: konferencja.plastik2020@uj.edu.pl, nie później niż do 11.11. 2020.

 

 

 

Z wyrazami szacunku, 

 

Prof. dr hab. Małgorzata Grodzińska-Jurczak