Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Dojrzali do sztuki online

Chciałabym serdecznie zaprosić do wzięcia udziału w spotkaniu z cyklu "Dojrzali do sztuki" pt. "Epoka przyrodników".  
Wykład odbędzie się w najbliższy piątek 8 maja, o godz. 11.00, ze względu na okoliczności spotkanie prowadzone będzie za pośrednictwem platformy Zoom (on-line).
Cykl "Dojrzali do sztuki" to Nasze comiesięczne spotkania przy kawie i ciastku wokół tematów związanych ze sztuką, historią i kulturą poszerzających tematykę wystaw prezentowanych w Galerii Międzynarodowego Centrum Kultury w Krakowie. Dlatego zachęcamy, aby 8 maja zrobić sobie aromatyczną herbatę, usiąść wygodnie i wziąć udział w spotkaniu :-)
Jak co miesiąc, prelegentką będzie Małgorzata Jędrzejczyk, historyczka sztuki, kuratorka a na co dzień pracowniczka Instytutu Pileckiego w Berlinie.
Nadchodzący wykład będzie poświęcony wybitnym uczonym – ich zasługom dla świata nauki, ale też oddziaływaniu na sztukę i kulturę czasów, w których żyli. Karol Linneusz, Georges Cuvier, Mary Anning, Alexander von Huboldt czy Karol Darwin to tylko kilka nazwisk wielkich odkrywców żyjących w XVIII i XIX wieku – pionierów kładących podwaliny pod nowoczesne nauki przyrodnicze. Ich praca zrewolucjonizowała nauki przyrodnicze, a odkryte przez nich gatunki roślin i zwierząt wprawiły w zachwyt i zdumienie ówczesnych badaczy. Ich dzieła rozpalały wyobraźnię nie tylko uczonych, ale i pasjonatów-amatorów, a takie opracowania, jak kolejne tomy Kosmosu Alexandra von Humboldta szybko stawały się częścią prywatnych kolekcji.
Aby wziąć udział w spotkaniu, proszę o przesłanie zgłoszenia na adres mailowy: warsztaty@mck.krakow.pl.

Po przesłaniu zgłoszenia udziału na adres warsztaty@mck.krakow.pl otrzymają Państwo link umożliwiający uczestnictwo w spotkaniu. Więcej informacji udzieli Państwu Angelika Madura mailowo: a.madura@mck.krakow.pl lub telefonicznie: 509 333 360

 

Data opublikowania: 05.05.2020
Osoba publikująca: Ewa Piłat