Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Pomiń baner

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Konferencja z okazji jubileuszu 40-lecia JUTW

3 czerwca w Auli Collegium Novum odbyła się konferencja pt. "Uczenie się w późnej dorosłości - pożytki, trudności i wyzwania". Konferencja została zorganizowana z okazji 40-lecia Jagiellońskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Z okazji jubileuszu JUTW Prezydent Miasta Krakowa prof. dr hab. Jacek Majchrowski oraz Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. dr hab. Jacek Popiel zorganizowali konferencję pt. "Uczenie się w późnej dorosłości - pożytki, trudności i wyzwania". W konferencji wzięli udział m.in. wiceprezydent Krakowa prof. Andrzej Kulig oraz Prorektor UJ ds. współpracy międzynarodowej prof. dr hab. Dorota Malec.

Spotkanie było dedykowane organizatorom edukacji dla osób starszych: liderom Uniwersytetów Trzeciego Wieku, Centrów Aktywności Seniora, organizacji pozarządowych mających w swej ofercie również przekazywanie wiedzy uczestnikom w trzecim i czwartym wieku. Miało odpowiedzieć na pytania: po co seniorm edukacja? Jak zmieniają się możliwości poznawcze w starszym wieku, uzupełnienia jakiej wiedzy potrzebują seniorzy, w jaki sposób kształcenie w późnej dorosłości wpływa na zdrowie człowieka, jakimi metodami i jakich środków należy używać, aby przyswajanie wiedzy było skuteczne. Na wszystkie te pytania bardzo rzeczowo odpowiadały kolejne prelegentki:

dr hab. Jolanta Perek-Białas, prof. UJ mówiła o tym, jak "Być aktywnym przez uczenie się"

dr Iwona Sikorska wygłosiła prelekcję pt. "Znaczenie uczenia się dla dobrostanu seniora"

dr Bogusława Bober-Płonka omówiła "Uczenie się a procesy starzenia się - perspektywa neuropsychologiczna". Na koniec studentki V roku psychologii stosowanej, działajace w Sekcji Terapii Neuropsychologicznej: Natalia Segiet i Natalia Przyborowska przedstawiły przykłady ćwiczeń wzmacniających pamięć i stymulujących pracę mózgu przygotowanych na podstawie 2-letniej pracy z seniorami.

Konferencje prowadziły: dr Anna Okońska-Walkowicz - Pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa ds. polityki senioralnej

oraz Ewa Piłat - dyrektor Jagiellońskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Zobacz galerię zdjęć
Polecamy również
Jubileusz 40-lecia JUTW

Jubileusz 40-lecia JUTW

Fotoreportaż z wycieczki do Tarnowa

Fotoreportaż z wycieczki do Tarnowa

Wycieczka na Śląsk

Wycieczka na Śląsk