Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Pomiń baner

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Reminiscencje ze Słowenii

Jak co roku, po zakończeniu zajęć dydaktycznych, grupa historyków sztuki udała się na objazd wraz z Profesorem Piotrem Krasnym. Tradycyjnie już w czasie wakacji na własne oczy oglądamy obiekty historyczne, o których uczymy się podczas wykładów w roku akademickim. Tym razem celem objazdu była Słowenia

Odwiedziliśmy trzy kraje, pokonaliśmy prawie 2500 km autokarem.
Pogoda dopisala, humory też, a na koniec padło stwierdzenie że jesteśmy jedną rodziną...
cheekyyesheart
 
Wycieczką dowodził, jak zawsze, prof. Piotr Krasny, niezmordowany wykladowca, niezrównany kreator, przewodnik o nieprzebranych pokładach cierpliwości. Objaśniał kontekst historyczny i detale z zakresu historii sztuki, dotyczące malowideł, rzeźb i budynków znajdujących się na trasie wycieczki. Poznaliśmy dzieje i powiązania poszczególnych rejonów, zapoznaliśmy się z historią konfliktów lokalnych, poznaliśmy architektów, budowniczych przepięknych obiektów, style w sztuce, a także wiele ciekawostek kulturalnych i obyczajowych dotyczących odwiedzanego regionu. Najważniejszymi odwiedzanymi miastami były Lubliana oraz Maribor. Mieliśmy również okazję zobaczyć Sanktuarium Maryjne w Ptujskiej Gorze.
 
Uwaga, uczestnicy  wycieczki! Biuro dysponuje bogatą kolekcją zdjeć z wycieczki oraz nagraniami wykładów Pana Profesora na płycie DVD przygotowanej przez Pana Ludowka Pawłuckiego (bardzo dziękujemy!!!!). Płyty możemy wypożyczyć do skopiowania.
Zobacz galerię zdjęć