Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Pomiń baner

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Studenci JUTW w Kaplicy Sykstyńskiej

Około 200 studentów Jagiellońskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku od 24 do 26 maja odwiedziło niezwykłą ekspozycję pt. Kaplica Sykstyńska. Dziedzictwo

Grupowe wyjście na wystawę (promocyjne bilety, zwiedzanie z kuratorem wystawy) organizowali dwaj studenci JUTW - Leszek i Zbyszek, za co - w imieniu koleżanek i kolegów - bardzo dziękujemy.
W trzech namiotach pokazano niezwykly świat renesansu,wnęrze wyjątkowego obiektu wraz z najpiękniejszymi detalami.
W  sali  nr 1, gdzie grupy JUTW witał  kurator wystawy, można bylo znaleźć informacje o autorach freskow - scen z zycia Mojżesza i scen z życia Jezusa - takich  jak Botiticeli, Perugino, Ghirlandaio,Signorelli i w końcu Michał Anioł. 
W drugiej sali  zainstalowano olbrzymi ekran, na którym wyświetlono film opowiadajacy o historii powstawania  fresków  Kaplicy Sykstynskiej, z ciekawymi efektami audiowizualnymi oraz narracją włoskiego historyka  i dyrektora Muzeów Watykańskich Antonio Paolucci.
W sali trzeciej pokazano piękno  fresków bocznych, sklepienia ze scenami  stworzenia świata, wygnania z raju,  historii Noego  i na koncu arcydzielo wszechczasów - Sąd Ostateczny Michała Anioła .
Każdy student JUTW wychodząc, otrzymał po plakacie  sklepienia Michała Anioła. Była także możliwość zaopatrzenia się w literaturę i pamiątki po wystawie.
Zobacz galerię zdjęć