Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Pomiń baner

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wycieczka do Łańcuta

26 kwietnia nasi studenci wyjechali na wycieczkę edukacyjną szlakiem założeń pałacowo - parkowych na Podkarpaciu. Głównym celem wyjazdu był pałac i park w Łańcucie. Nasi studenci zwiedzili również założenie pałacowo-parkowe w Zarzeczu

Wycieczka do Łańcuta była zorganizowana w ramach seminarium "Sztuka ogrodowa". Była planowana już w 2019 r., ale nie doszła do skutku, bowiem wiosną 2020 r. wybuchła pandemia. Nic dziwnego, że gdy wreszcie zrealizowaliśmy pomysł, chętnych było tak wielu, że musiały pojechać dwa autokary. Nie jest łatwo zorganizować tak dużą grupę, tym bardziej dziękujemy naszej przewodniczce, Pani Eli Kusinie, że zapanowała na setką turystów. Merytorycznie wycieczką opiekowała się prowadząca seminarium "Sztuka ogrodowa" dr Aleksandra Knapik, historyczka sztuki, specjalizująca się w sztuce ogrodowej.

Nasi studenci zwiedzili odnowiony zamek w Łańcucie oraz otaczający go park w stylu angielskim. Po obiedzie wizytowali od niedawna udostępniony do zwiedzania zespół pałacowo-parkowy Dzieduszyckich w Zarzeczu. Nie spodziewali się, że to tak ciekawe i przyjazne turystom miejsce. Ograniczony czas zwiedzania pozostawił pewien niedosyt wśród uczestników wycieczki, dlatego wiele osób deklarowało, że wróci do Zarzecza indywidualnie.

Uwaga, zguba pozostawiona w autokarze do odbioru w biurze JUTW.

Zobacz galerię zdjęć