Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Pomiń baner

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wycieczka do Miasteczka Galicyjskiego

W piękną, słoneczną środę, 28 września, studenci JUTW udali się na całodniową wycieczkę do Nowego Sącza. Najważniejszym punktem programu wycieczki było Miasteczko Galicyjskie

Miasteczko Galicyjskie jest rekonstrukcją fragmentu zabudowy małomiasteczkowej. Obejmuje niewielki plac rynkowy i pierzeje z kilkunastoma domami. Ten osobliwy zespół urbanistyczny przybliża atmosferę małych miasteczek dawnej prowincji monarchii austro-węgierskiej z przełomu XIX i XX wieku. To tu studenci JUTW spędzili najwięcej czasu, zwiedzając ponadto okoliczny skansen i korzystając z pieknej słonecznej pogody, wyjątkowej jak na tegoroczny zimny i mokry wrzesień.

Ponadto uczestnicy wyjazdu zobaczyli również ruiny kazimierzowskiego zamku, punkt widokowy Wola Krogulecka, Rynek Nowego Sącza i jego okolice.

Wyjazd był elementem projektu „Małopolska z przewodnikiem” -  programu wyjazdów turystycznych dla seniorów, których celem jest aktywizacja tej grupy społecznej oraz propagowanie atrakcyjnych turystycznie miejscowości w województwie. Program powstał we współpracy PTTK z  Ogólnopolską Federacją Uniwersytetów Trzeciego Wieku.

Zobacz galerię zdjęć