Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Senioriada 2018

Mimo przejmującego mrozu kilkuset studentów Uniwersytetów Trzeciego Wieku z całego kraju wzięło udział w V Zimowej Olimpiadzie UTW w Rabce - Zdroju - Senioriadzie 2018. Po raz pierwszy w rywalizacji sportowej wzięła udział również reprezentacja JUTW. Reprezentacja bardzo skormna, bo zaledwie 5-osobowa. Jak na liczący ponad 500 studentów unwersytet, niewiele. W zimowej olimpiadzie UTW wzięły udział reprezentacje 34 uniwersytetów z całej Polski, niektóre z nich liczyły po kilkadziesiąt osób.

Chorąży naszej ekipy - pan Leszek Banach - twierdzi, że była to znakomita i świetnie zorganizowana impreza. Gratulujemy zatem naszym  Koleżankom i Kolegom z UTW z Rabki, organizatorom Senioriady. Spośród naszych zawodników gratulacje należą się  panu Stanisławowi Mendysowi za zdobycie brązowego medalu w turnieju szachowym.

Jagielloński Uniwersytet Trzeciego Wieku na Zimowej Senioriadzie reprezentowali: Kazimiera i Stanisław Mendysowie, Lidia Dybińska, Grażyna Dziedzic oraz Leszek Banach - chorąży naszej ekipy. Wszystkim naszym zawodnikom, którzy wrócili z ze statuetką, honorowym medalem dla naszego uniwersytetu, a przede wszystkim z własnymi świetnymi wrażeniami - bardzo dziekujemy.

Fot. Leszek Banach