Zwrot opłat za II semestr roku 2019/2020

Szanowni Państwo informujemy, że studenci, którzy byli zapisani na II semestr roku akademickiego 2019/2020 i uiścili wymagane opłaty, zgodnie z Pismem Okólnym Prorektor ds. rozwoju UJ prof. dr hab. Doroty Malec otrzymają zwrot części opłat. Zwracamy Państwu 100 zł czesnego oraz 100 zł z opłaty za kurs języka obcego.

Proponujemy studentom, którzy zapisali się na rok dodatkowy 2020/2021, w czasie którego obowiązuje obniżone czesne w wysokości 100 zł, aby wyrazili dyspozycję przeksięgowania zwrotu za II semestr jako czesnego na nowy rok akademicki. Osoby, które już uregulowały czesne, mogą wyrazić dyspozycję zaliczenia zwrotu jako czesnego na II semestr nowego roku.

Studenci, którzy zapisali się na rok dodatkowy i planują udział w płatnych kursach języka obcego mogą wykorzystać zwrot opłaty za język i w październiku dopłacić 60 zł. Musimy jednak otrzymać od Państwa dyspozycję za pomocą e-maila.

Wszystkie osoby, które nie chcą lub nie mogą skorzystać z wymienionych propozycji proszone są o przesłanie e-mailem nr konta bankowego, na który dokonamy zwrotu środków. Informujemy, że nie mogliśmy Państwu zwrócić pieniędzy automatycznie. Część studentów wpłacała czesne z własnych kont, niektórym płaciły dzieci, zdarzało się, że otrzymywaliśmy wpłaty z kont koleżanek lub sąsiadów. Niektóre osoby wpłacały w bankach, na poczcie albo w prywatnych ajencjach. Wysłane zwroty mogłyby do Państwa w ogóle nie trafić.

Studenci, którzy nie posiadają konta bankowego, muszą do nas napisać informację, czy odbiorą zwrot w banku PekaO SA czy na poczcie (wtedy należy wysłać aktualny adres). Jednocześnie informujemy, że bardzo niechętnie będziemy wysyłać pieniądze pocztą. To dużo dodatkowej pracy oraz dodatkowe koszty.

Szanowni Państwo, każdemu przysługuje zwrot pieniędzy, a studentom, którzy uczęszczali na kursy językowe, dwa zwroty środków. Proszę pamiętać, że nie robimy automatycznych przelewów (okazało się to w naszym przypadku technicznie niewykonalne), lecz każdy musi do nas napisać w ciągu najbliższych miesięcy. Czekamy na Państwa e-maile: jutw@uj.edu.pl

Poniżej publikujemy treść Pisma Okólnego:

PIsmo okólne nr 2

Data opublikowania: 29.06.2020