Informacja o wycieczkach organizowanych dla studentów JUTW

Sezon wycieczkowy rozpoczynamy już na początku marca. W dniach 4 - 5 marca zaplanowaliśmy obejście dla historyków sztuki po Warszawie. Mamy w planie mnóstwo zwiedzania, wejście do Zamku Królewskiego, wieczorny spektakl w teatrze "Kwadrat" pt. "Kłamstewka". Oprowadza doktorant prof. Piotra Krasnego - mgr Szymon Cierpisz. Na wycieczkę jest komplet uczestników, ale dwie - trzy osoby jeszcze się zmieszczą. Zapraszamy nie tylko historyków sztuki.

Program wycieczki po Warszawie

W maju (12.05 - 20.5) studenci JUTW wyjeżdżają do Petersburga, zwiedzając po drodze Wilno, Rygę, Tallin oraz Helsinki. Wycieczka jest dedykowana przede wszystkim uczestnikom seminarium z kulturoznawstwa (Rosja), ale mogą uczestniczyć także inni studenci wraz z osobami towarzyszącymi. Na wycieczke jest komplet uczestników, ale w ostatnich dniach zwolniła sie jedna dwuosobowa kabina na promie, czyli mogą dołączyć dwie osoby (najlepiej znajome albo tej samej płci).

Program wycieczki do Petersburga

Większość wycieczek jest dedykowana historii sztuki, ponieważ mamy spore trudności z organizacją innych, dodatkowych zajęć dla tej grupy studentów. W czerwcu studenci JUTW wraz z Panem Profesorem Piotrem Krasnym wyjeżdżają do włoskiego i austriackiego Tyrolu. Mamy komplet uczestników. Zgłosiło się jednak kilkanaście osób, które czekają na liście rezerwowej lub na uruchomienie drugiego autokaru. W tej sytuacji prosimy studentów JUTW (jesli sobie Państwo życzą to z osobami towarzyszącymi) o rozważenie dołączenia do uczestników wycieczki. Jeśli jadą dwa autokary, każdy z nich ma swego pilota, a Pan Profesor w uzgodnionych miejscach przesiada się z jednego do drugiego, przekazując te same informacje wszystkim uczestnikom wyjazdu.

Program wycieczki do Tyrolu

Dokładnie taka sama sytuacja dotyczy wrześniowej wycieczki z Panem Profesorem Krasnym do Łużyc i na Dolny Śląsk. Kilkanaście osób czeka na miejsce zwolnione przez któregoś z uczestników lub  na decyzję o drugim autokarze. Jeśli macie Państwo ochotę zobaczyć przepiękne zamki, założenia parkowe i inne cenny z punktu widzenia historii sztuki obiekty po obu stronach - polskiej i niemieckiej - granicy, prosimy o zgłoszenia w biurze JUTW, a następnie w biurze podróży Arion, które organizuje dla nas trudniejsze wyjazdy.

Program wycieczki - Łużyce

Informujemy jednocześnie, że w semestrze letnim, w okresie sprzyjającej pogody, planujemy również jednodniowe wycieczki uzupełniające tematykę zajęć seminaryjnych (historia średniowiecza, sztuka ogrodowa), a także kierunkowych (judaistyka).

Data opublikowania: 03.02.2020