Rekrutacja nowych studentów na rok akademicki 2021/2022

Szanowni Państwo, 14 czerwca o godz. 10.00 rozpoczynamy zapisy nowych studentów na rok akademicki 2021/2022. W nowym roku akademickim studenci JUTW będą mogli się kształcić na jednym z sześciu kierunków. Pierwszeństwo zapisów mają osoby będące w trakcie 3-letniego cyklu nauki. Kandydatom możemy zaoferować miejsca nie zajęte podczas majowej rekrutacji, w której uczestniczyli dotychczasowi studenci. W przyszłym i kolejnym roku to Państwo znajdziecie się w uprzywilejowanej sytuacji, jako osoby w trakcie cyklu kształcenia

Aby zostać studentem JUTW, trzeba mieć co najmniej 60 lat (rocznik 1961 i starsze), legitymować się co najmniej średnim wykształceniem oraz (to nowe kryterium) posiadać podstawowe kompetencje cyfrowe (obsługa aktywnej skrzynki pocztowej i  wyszukiwarki internetowej). Wprowadzenie trzeciego kryterium wynika z faktu, że studenci muszą być gotowi do uczestnictwa w nauce zdalnej. Nie wiemy, jaka będzie sytuacja epidemiczna jesienią.

Rekrutacja odbywa się wyłącznie w formie elektronicznej poprzez wypełnienie bardzo prostego formularza, który 14 czerwca rano zostanie zamieszczony w formie baneru na głównej stronie internetowej JUTW. Start rejestracji o godz. 10.00. Nabór będzie trwał do piątku, 18 czerwca, do godz. 14.00. O zapisie decyduje kolejność zgłoszeń. W roku akademickim 2021/2022 Studenci JUTW mogą wybrać jeden z sześciu kierunków:

1. Historia sztuki
  2.  Historia i kultura Krakowa
  3. Judaistyka
  4. Chiny: historia, kultura, społeczeństwo
  5. Psychologia
  6. Orientalistyka

Przykładowe programy zajęć znajdują się na naszej stronie internetowej w zakładce Kształcenie na podstronie: Zajęcia dydaktyczne.

Po wyczerpaniu miejsc na określonym kierunku, znika on automatycznie z formularza rejestracyjnego. Po wyczerpaniu miejsc na wszystkich kierunkach w formularzu pozostanie tylko box: Lista rezerwowa. W czasie wakacji zawsze zwalniają się miejsca, we wrześniu po kolei będziemy zapraszać osoby z listy rezerwowej.

Po poprawnym wypełnieniu formularza rejestracyjnego system wysyła automatyczną odpowiedź o pomyślnej rejestracji. Osoby, które zapiszą się na wybrany kierunek, będą proszone o przesłanie nam skanów ( w ostateczności zdjęcia) dokumentu, potwierdzającego wykształcenie, zdjęcia legitymacyjnego oraz wypełnionej ankiety rekrutacyjnej. Ankieta zawiera informacje, które są nam niezbędne do wprowadzenia studenta do systemu USOS, informacje konieczne do organizacji zajęć w nowym roku (m.in. liczba i rodzaj kursów językowych) oraz informacje wymagane przez GUS w cyklicznym sprawozdaniu (JUTW podlega obowiązkowi sprawozdawczemu). Dopiero weryfikacja nadesłanych przez Państwa dokumentów decyduje o wpisaniu do systemu USOS (system np. nie przyjmuje osób  młodszych niż rocznik 1961). Osoby przyjęte na nowy 3-letni cykl kształcenia w JUTW otrzymają z biura e-maila z indywidualnym numerem konta, na który należy wpłacić czesne na I semestr roku 21/22. Czesne wynosi 160 zł/semestr. Kandydaci dodatkowo wpłacają jednorazową (w ciągu 3-letniego cyklu) opłatę wpisową w wysokości 20 zł. Nieprzekraczalny termin wpłaty czesnego upływa 15 lipca. Wniesienie opłaty kończy proces rekrutacji.

Wszystkie informacje dotyczące organizacji zajęć w nowym roku akademickim znajdują się na naszej stronie internetowej: https://utw.uj.edu.pl  w zakładce Kształcenie/Rekrutacja

Zapraszamy zaszczepionych

Szanowni Państwo, w sytuacji nauki na odległość, kiedy każdy student uczestniczy w zajęciach, będąc we własnym domu, przed własnym komputerem, nie interesuje nas stosunek Państwa do szczepień przeciw Covid 19. Co innego, jeśli wrócimy (choćby częściowo) do sal dydaktycznych. Wtedy mamy obowiązek zadbać o bezpieczeństwo uczestników zajęć, zwłaszcza że są to osoby starsze, będące w grupie ryzyka. Niezaszczepieni stanowią potencjalne zagrożenie dla swoich  koleżanek i kolegów, wykładowców oraz osób z obsługi. Jeśli pojawią się jakieś rozwiązania prawne, nie zawahamy się po nie sięgnąć, by zadbać o zdrowie naszych studentów i wykładowców. Bardzo prosimy o wzięcie tego faktu pod uwagę przed dokonaniem zapisu, aby nie generować nieprzyjemnych sytuacji na początku roku akademickiego.